Jakie szynoprzewody 3 fazowe?

My elektrycy lubimy szynoprzewody. W tym wpisie postaram się wyjaśnić, dlaczego warto montować szyny prądowe wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Postaram się napisać kilka słów o wadach oraz zaletach tego typu instalacji. Na co należy zwracać przy ich wyborze. Zacznijmy jednak od początku – a więc czym szynoprzewody są?

Szynoprzewody powstały jako odpowiedź na zwiększone zapotrzebowanie energii elektrycznej przede wszystkim w przemyśle lub branży usługowej. Stosuje się je, do efektywnego łączenia transformatorów z rozdzielnią lub jako podstawowe źródło zasilania. Systemy szynoprzewodów są w stanie dostarczyć energię elektryczną w zakresie prądów znamionowych w zasadzie od 600 do 6500A. Szynoprzewody mogą być wykorzystane wewnątrz budynku lub na zewnątrz. Ich kanapkowa konstrukcja sprawia, że są niezawodne, a straty na przesyłanej energii elektrycznej są minimalne. Wykonane są najczęściej z aluminium, bądź miedzi. Szczelna obudowa oraz zastosowana izolacja sprawia, że są bezpieczne w użytkowaniu, chociaż oczywistością jest, że należy zachować szczególną ostrożność. Można je dowolnie konfigurować. Sam montaż jest stosunkowo prosty. Szynoprzewody łączy się w bardzo łatwy sposób przy pomocy specjalnych złącz, które są trwałe i bezpieczne. Rewelacyjne parametry techniczne szynoprzewodów sprawiają, że ilość miejsc, w których są montowane i dostarczają energię z roku na rok jest coraz większa.

O rodzajach szynoprzewodów możesz poczytać na stronie: www.egsystem.pl/szynoprzewody.php

Szynoprzewód.jpg
Szynoprzewody

Zalety zostały opisane w powyższym akapicie, to może porozmawiajmy jeszcze o wadach – bo i w szynoprzewodach można takowe znaleźć.

Z pewnością do wad można zaliczyć ich cenę. Nie są to tanie rozwiązania. Są też stosunkowo ciężkie. Linia przesyłowa składająca się z kilkudziesięciu metrów może ważyć znacznie więcej niż gdybyśmy zastosowali tradycyjny kabel zasilający.

Jednak ich niezawodność, trwałość oraz wysoka jakość dostarczanej energii sprawiają, że w większości przypadków zalety przeważają i wielu inwestorów decyduje się na ich zastosowanie.