Podstawowy zestaw narzędzi elektryka

Praca w branży elektrycznej wymaga od ludzi tam pracujących posiadania wyspecjalizowanego sprzętu. Dodać należy, że nie są to tanie akcesoria – zwłaszcza takie, od których wymaga się, aby były niezawodne.

Wkretarka

Bruzdownica – maszyna służąca do wycinania wgłębień w murach na kable i rury. Jak już kupować, to najlepiej z wbudowanym odkurzaczem. Ta dodatkowa funkcjonalności, nie jest najtańsza, chociaż w znacznej mierze ułatwia wykonywanie prac montażowych.

Lokalizator przewodów – czyli narzędzie, które bardzo dobrze się sprawdza wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z remontami lub koniecznością przerabiania starych instalacji elektrycznych, lub diagnozowania ich usterek.

Wkrętarka – w zasadzie powinna być na wyposażeniu każdego elektryka. Bardzo pomocne narzędzie we wszelkich pracach montażowych.

multimeter

Miernik elektryczny – urządzenie, przy pomocy którego można sprawdzić napięcie oraz wiele innych parametrów. Są dwie koncepcje: jedna mówi, aby kupić porządny miernik, druga mówi, aby nie inwestować w ten sprzęt zbyt dużej gotówki, bo i tak często trzeba go wymieniać, bo nie wytrzymuje trudów codziennej pracy.

Poziomica laserowa – przydaje się w pracach montażowych. Pomaga zachować poziomy oraz piony podczas instalacji elektrycznych.

Dalmierz – nie jest to sprzęt pierwszej potrzeby, ale warto go posiadać.

Zestaw narzędzi manualnych – na rynku jest tak duży wybór. Nie powinniśmy się tylko sugerować ceną. Gorszej jakości stopy sprawiają, że narzędzia szybko się wyrabiają. Lepszej jakości, nie będą sprawiały takich problemów.